Sürecin İşleyişi
472
page-template-default,page,page-id-472,bridge-core-2.2.9,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default

Süreç Nasıl İşler?

İngiltere’de mülk satın almaya karar verdiğiniz an süreç işlemeye başlar.

İlk adım sizinle gerçekleştireceğimiz birebir görüşme. Bu görüşmenin amacı sizin beklentilerinizi, bütçenizi ve emlak satın alma sebebinizi analiz edebilmek. Sizi ve beklentilerinizi doğru anlamak, sizin için en uygun mülkü bulabilmemiz açısından bizim için çok önemli.

Biz sizin beklentilerinize ve bütçenize uygun mülkü araştırırken, sizi de
mesleklerinde deneyimli ve başarılı muhasebeciler ve avukatlarla tanıştıracağız. (Bu uzmanlar dilerseniz Türkçe konuşan isimler de olabilir.)

Muhasebeci ile yapacağınız görüşmede merak ettiğiniz tüm sorulara cevap alabileceksiniz. Sizin şahsınıza ve vergi mükelleflik durumunuz göz önünde bulundurularak; mülk alımının şahıs üzerine mi, yoksa bir şirket kurularak şirket adına mı veya ortaklık adına mı yapılacağına karar verilecek.
(Limited şirket ya da ortalık en geç bir hafta içerisinde kurulabilir).

Ardından en kısa sürede İngiltere’de bir banka hesabı açılacak.

İngiltere’de müklerin alım ve satımını avukatlar yapar. Alınacak mülkün
tapusu ve tüm evrak kontrolleri yapıldıktan sonra alım satım
tamamlanır. Satın alma bedelini, seçmiş olduğunuz avukatınıza
gönderirsiniz. Avukat da satın alımı yaptıkdan sonra tapu dairesine kaydı yaptırır. Bu süreç 1 ay ile 3 ay arası sürebilir.

İngiltere’de avukatlık hizmetleri, 2007 yılında kurulan AVUKATLIK DÜZENLEME OTORİTESİ (Solicitors Regulation Authority – kısacası SRA) tarafından düzenlenir.

SRA’in görevi, avukatların vermiş olduğu hizmetlerin yüksek standartlarda olmasını sağlayarak, risk gördüğü durumlarda müdahalede bulunarak, mükellefin korunmasını sağlamaktır.

İngiltere’de avukatlar, “Avukatlık Tazminat Fonuna” (Solicitors Indemnity Fund ) üyedirler. Herhangi bir avukat (Şahıs ya da şirket) iflas ederse, mükelleflerin parasını alıp kaçarsa, mükellefler bu fondan tazminatlarını karşılarlar. Bizim size tanıştıracağımız avukatlarla yürüteceğiniz süreç, bu fon tarafından güvence altına alınmıştır.

Yani İngiltere’de sizinle tanıştıracağımız avukatınıza gönderdiğiniz ödemeler, güvence altına alınır.

Hiç bir noktada satın alma bedeli tarafımızdan talep edilmez. Bu
avukatınız ile sizin aranızda yapılan bir işlemdir.

Mülk satın alımı tamamlandıkdan sonra, mülkün yönetimi, kiraların
toplanması, gereken bakımların yapılması için bir acenta seçebilir ya da tüm bu işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. Acenta ile çalışmayı tercih ederseniz, yönetim masrafı olarak aylık gelirin %10’u ila %15’i arası bir bedel talep edilir.

Dilerseniz bu hizmeti tarafımızdan da alabilirsiniz. Siz İngiltere’ye gelmeden kiranızı istediğiniz yere, istediğiniz hesaba gönderebiliriz.